קול קורא להרצאות ניהול מוצר: כנס PM Live 2024

כנס PM Live 2024 יתקיים ב-23 ביוני 2024, ויעסוק בניהול מוצר, זו השנה השניה ברציפות (והשנה ה-15 שבה צוות הכנס – דנין טכנולוגיות – מארגן כנסים). יש לכם.ן הזדמנות להגיש הצעה להרצאה שתביא את הנסיון הייחודי שלכם לקהילת ניהול המוצר בישראל באמצעות הבמה הסופר-מושקעת שלנו, עם ליווי מקצועי צמוד לכל אורך הדרך.

כמו בשנה שעברה, הכנס יהיה גדוש בהרצאות מקצועיות מרתקות, דוברות עברית, שמכוונות לקהל מקצועי מנוסה (mid-level PM ומעלה). חשוב לנו לתת במה למרצות ולמרצים הטובים ביותר שיש, ולייצג על הבמה את הידע והנסיון הנרחבים שיש בקהילת ניהול המוצר בארץ – אולי את או אותה!

התאריך האחרון להגשות: 24.2.24 ב-23:00. הלינק להגשת הצעה כאן למטה, אבל בבקשה תקראו קודם את ההנחיות בעמוד הזה.

מפגש הכנה: אפשר לצפות במצגת מהמפגש שקיימנו ב-19.2.24, עם עוד הסברים על איך להגיש ואיך ההרצאות נבחרות (לצערנו היתה תקלה טכנית בהקלטה והיא לא זמינה).

יריב צור בכנס PM Live 2023
יריב צור בכנס PM Live 2023

יש לכם סיפור מקצועי מעניין?תהליך שהביא לתוצאות יוצאות דופן? כישלון מפואר ומלמד?

אולי זה סיפור על מוצר, או איזור במוצר, שהובלתם.ן להצלחה? מוצר שהשיג תוצאות עסקיות יוצאות דופן? שיטת עבודה שהובילה לסינרגיה בפרודקט? נסיון ייחודי אחר שיכול לעניין את קהילת ניהול המוצר בישראל? זו ההזדמנות שלכם להציג את עצמכם ואת הסיפור שלכם לכ-1,000 עמיתים למקצוע. אנחנו מחפשים קולות חדשים ורעננים, כמו בכל כנס שלנו, שמדברים על נסיון אמיתי ומעשי, מהשטח.

קצת על חוויית המרצה

אנחנו מלוויים באופן צמוד את המרצים והמרצות מהרגע שההרצאה נבחרת ועד לרגע שהם יורדים מהבמה. תציצו על החוויה של כמה מהמרצות והמרצים שהיו על הבמות שלנו ב-2023:

אז מה המרצים מקבלים?

 • ליווי מקצועי בבניית ההרצאה ובעמידה מול קהל
 • חשיפה לקהל – על הבמה, באתר וברשתות החברתיות, לפני, בזמן ואחרי הכנס
 • היכרות עם מרצים אחרים ומובילי התחום בארץ
 • כרטיס חינם ליום ההרצאות בכנס – ברור, זה בסיסי
אנה זפסוצ'ני בכנס PM Live 2023
אנה זפסוצ'ני בכנס PM Live 2023

סוג ההרצאות שאנחנו מחפשים

 1. נסיון מעשי, לא תיאוריות:
  אנחנו מצפים להרצאות שבהן תשתפו את הידע והניסיון שלכם, בצורה שתעזור לאנשים ללמוד דברים פרקטיים שיוכלו לקחת ליום-יום שלהם, או לחילופין – לקבל השראה שתעזור להם להגיע לרעיונות חדשים. ההרצאות שהקהל הכי מעריך הן Case Studies – שיתוף של נסיון אמיתי והלמידה שלכם מתוכו. אנחנו ממש נמנעים מהרצאות הדרכתיות, "עשה ואל תעשה", אלא מתמקדים בהרצאות שמספרות על עשייה ונסיון בפועל.
 2. לקהל מקצועי ומנוסה:
  אנחנו מחפשים הרצאות שיתאימו קודם כל לקהל מקצועי ומנוסה. הרוב המוחלט של הקהל עם 4 שנות נסיון ומעלה בניהול מוצר. זה אומר שאין מקום להרצאות כמו "מבוא לאסטרטגיה" או "יסודות ה-Discovery". אנחנו מחפשים הרצאות של אנשי ונשות מקצוע מנוסים, שייתנו ערך מעשי לקהל של עמיתות ועמיתים מנוסים גם הם, לא (רק) לג'וניורים.

כמעט כל ההרצאות בכנס הן של 20 דקות, כשאתם מגישים קחו בחשבון שזו מגבלת הזמן שיש לכם.ן.

נושאי ההרצאות שהיינו רוצים לקבל

AI במוצר

 • נשמח לשמוע איך התמודדתם עם האתגרים החדשים ש GenAI מביא כמו: high latency, המצאות של המודל, פרטיות, security… גם במוצרים שבהם כבר היה AI (יותר מסורתי) קודם וגם בכאלה שלא
 • Case Studies שבהם יכולות חדשות התאפשרו עם GenAI ששינו את האסטרטגיה או market fit של המוצר

ניהול מוצר בתנאים של אי-ודאות ושינויים

בשנתיים האחרונות עובר ההי טק הישראלי שינויים קיצוניים, מעבר מ-growth מהיר מאוד (שלא לומר בועה), להאטה ולעיתים אף עצירה בגלל המצב בעולם ובישראל; מתחים חברתיים – פוליטיים שמשפיעים על כולנו; וכמובן מלחמה. אם משהו מאלה השפיעו על איך שאתם מנהלים מוצר, מתנהלים בתוך צוות המוצר, שינוי תהליכים, פיצ'רים חדשים – נשמח לקבל הצעה להרצאה בנושא.

אימפקט של ניהול מוצר

 • Case Studies שמדגימים את ההשפעה שלכם על האסטרטגיה של הארגון, איך זה קרה, ומה הוביל אתכם לזה.
 • מקרים שבהם שינוי במוצר הביא לשיפור מפתיע בתוצאות העסקיות.
 • איך שיניתם את המוצר או את צורת העבודה שלכם כדי להציג ערך לכלל ה stakeholders בצד הלקוח – המשתמשים השונים, התומך העיקרי (the champion), והרוכש (the buyer).

התפתחות וקריירה
כל מה שקשור למסלול הקריירה ולהמשך ההתפתחות שלכם.ן כמנהלי.ות מוצר, למשל:

 • Case Study אישי על מסלול קריירה מעניין – ועל מה למדתם.ן ממנו
 • מנהלי מוצר כגיבורי על: מה עשיתם כדי להתקדם, להתבלט ולקדם את הקריירה שלכם? מה בדרך שלכם.ן גרם לכם להרגיש כמו גיבורי וגיבורות על?
 • איך התמודדתם.ן עם תנאי אי-ודאות, במישור האישי ו/או בהקשר של הקריירה שלכם?
בני רייך בכנס PM Live 2023
בני רייך בכנס PM Live 2023

תקופת המלחמה ועוד

יש מקום גם לנסיון שיש לכם סביב המלחמה, מוצרים שנוצרו מאפס לטובת המלחמה, פיצ'רים חדשים או pivot מוצרי שקשור למלחמה. אם יש לכם סיפור לחלוק עם קהל הכנס, נשמח לשמוע.

בנוסף, אנחנו פתוחים לשמוע כל רעיון שיכול לעניין את הקהל של הכנס: נשות ואנשי מקצוע מנוסים, שעוסקים במוצרים שהם B2B (בעיקר) וגם B2C.

איך מתחילים לבשל רעיון להרצאה?

כדאי להתחיל מפרויקט או מהלך שעשיתם.ן ואתם גאים בו במיוחד, מכל סיבה שהיא: אולי הוא הצליח? אולי הוא נכשל אבל למדתם משהו חשוב בדרך? אולי הוא הוביל להתפתחות אישית או התקדמות בקריירה? העיקר הוא שהוא היה משמעותי עבורכם – לפני הכל.

ההרצאות הכי מצליחות בכנסים שלנו הן כאלה שנותנות הצצה לנסיון של המרצה, לדברים שעשתה או עשה בפועל, עם הלמידות והתובנות של המרצה מתוך העשייה. בתכל'ס, כולנו עושים דברים מעניינים שאפשר ללמוד מהם, אבל צריך לדעת למקד את תשומת הלב (של עצמנו, ושל הקהל) בכאלה שייתנו ערך גבוה יותר לקהל. עוד על זה במפגש ההכנה.

אנחנו איתכם כל הדרך, מכאן ועד הירידה מהבמה

בכל שנה יש לנו מרצים שזו הפעם הראשונה שלהם מול קהל גדול, וזה בהחלט מעמד שצריך להתכונן אליו. אנחנו שואפים ליצור כנס של כל הקהילה; מקום שיאפשר לקולות חדשים ומעניינים בתחום להישמע ולקבל במה. זו בדיוק הסיבה שאנחנו עוזרים להתכונן ליום הגדול עם:

 • תהליך הכנה: תהליך מסודר שהוכיח את עצמו כבר כמה כנסים, ואנחנו משכללים בכל שנה, הכולל גם הנחיה מקצועית אישית וגם משוב הדדי מהמרצות והמרצים האחרים.
 • טיפים ממוקדים: יש לנו הרבה נסיון עם הרצאות לקהל מקצועי על במה גדולה (מאות מרצות ומרצים!) ואנחנו נחלוק אותו איתכם.
 • זמן רב להתכונן ולדייק: אנחנו מתחילים את התהליך הרבה זמן מראש, עם milestones מוגדרים בדרך, כדי לאפשר לכם להגיע עם ההרצאה הטובה ביותר שלך לבמה, גם אם דחיינות היא דרך חיים עבורכם 😉
יעל אלטשול בכנס PM Live 2023
יעל אלטשול בכנס PM Live 2023

איפה מגישים ומתי?

להגשת הצעה להרצאה

התאריך האחרון להגשות: 24.2.24 ב-23:00.

מעוניינים להגיש כמה רעיונות? נשמח! עד 3 רעיונות בלבד לכל מרצה. בבקשה אל תשלחו כמה הצעות בטופס אחד.

אל תכתבו "יש לי עוד הרבה רעיונות, בואו נדבר". אם יש לכם רעיונות טובים ואתם רוצים להרצות עליהם, בבקשה נסחו אותם והגישו לנו, כל רעיון בטופס נפרד. את הפרטים עליכם אפשר לשכפל בין כולם או לרשום רק בראשון ובאחרים לרשום "ראו הגשה קודמת". אנחנו נעבור על הכל.

מתי תתקבל החלטה? מתי יעדכנו את המגישים?

לאחר המועד האחרון להגשת הצעות, כל ההצעות יעברו לוועדת ההיגוי של הכנס, שם הן ייבחנו ותתקבל החלטה איזה הרצאות לכלול בכנס ואיזה לא. ההחלטה היא של כל הצוות ביחד. ייקח לנו קצת זמן אבל אנחנו מבטיחים להחזיר תשובה – לכאן או לכאן – במהלך חודש מרץ.

מי מחליט על קבלת ההרצאות?

ועדת ההיגוי של הכנס היא זו שמקבלת את ההחלטה על קבלת ההרצאות. התהליך מתבצע תוך דיון ושיתוף, ובצורה דמוקרטית.

חברי וחברות ועדת ההיגוי של הכנס הם (לפי סדר אלפביתי):

בהצלחה!

החוויה בכנס הקודם – PM Live 2023